Tällberg Halvmarathon 2020, Klassresultatlista

2020-08-01


D 21 km 21 meter 32 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jenny BjörnbergFalu IK friidrott89:080:00
2Maria SaxvallSweden runners, Falun97:047:56
3Stina NordströmÖstervåla IF97:498:41
4Anna StåhlklooIFK Mora99:5210:44
5Sofie NässénKlubblös100:4511:37
6Caroline LindbergSvärdsjö101:2512:17
7Karin GatuTällberg104:4015:32
8Lisa AbrahamssonTeam Nyåkers106:5717:49
9Elin WesthSK Bore107:1918:11
10Angela JohanssonXCSTHLM108:0819:00
11Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK108:2819:20
12Fanny DahlSolna110:4621:38
13Josefine NordströmÖstervåla IF112:5523:47
14Martina ForsbergSala113:0123:53
15Maria JacobssonMora113:2124:13
16Rebecca HelanderSödertälje116:5427:46
17Charlotta JanssonPlintsberg118:1229:04
18Hanna GustafssonBorlänge LK119:2130:13
19Susanne SkalkLeksand127:1938:11
20Ann-Catrine BertlinNacka128:0138:53
21Linnea NygårdsFalun134:1645:08
22Lotta WallbomSifferbo134:2545:17
23Ann-Charlotte VallblomStorviks gym135:3746:29
24Karin AbrahamssonTeam Nyåkers142:0052:52
24Anna-Maria Munck-LarssonSäter142:0052:52
26Maria SundströmFalun147:3558:27
27Jenny Oredsson LindSkräddars GK148:5859:50
28Anna JacobssonSvappavaara AIF153:0163:53
29Sofi LarssonTeam Legolas154:2565:17
30Sophia VadénLycka runners159:5570:47
31Kersti AnderssonKlubblös169:3680:28
Helene TjäderSollerö IFEj start

H 21 km 21 meter 80 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna74:200:00
2Tommy KarlssonUlrika IK82:167:56
3Josef NordlundOK Linné83:259:05
4Hendrik SjölundRällsjön86:0211:42
5Viktor GustafssonLonesome runners, Falun88:3514:15
6Micael WaldenborgÖrebro AIK88:3914:19
7Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK89:2515:05
8Johan AnderssonQwarnsveden Triathlon89:3215:12
9Per AnderssonNygrannens RK91:2117:01
10Ulf NordströmÖstervåla IF91:2217:02
11Andreas MannbergÖstersunds SK92:0317:43
12Magnus JanssonBrudpiga RK92:1817:58
13Johan SöderlundOK Tyr93:4019:20
14Jakob StenbackaBorlänge LK94:0319:43
15Marcus BlombergUllis+195:1920:59
16Olle MårthansÖrebro95:2721:07
17Staffan SundbergLK Roslagen96:5922:39
18Kent TorrångsIK Jarl97:1922:59
19Erik DahlströmIK Jarl, Rättvik97:4323:23
20Daniel NygrenTällberg98:1323:53
21Ivan MarcetaClas Ohlson IF98:3624:16
22Carl-August WestbergÖstanhol100:0425:44
23Anders JanssonSão Paulo102:3928:19
24Ronnie CarlssonBorlänge LK104:5930:39
25Mikael HöökVallentuna105:1630:56
26Michael LarssonSpringtime Sports Club, Eskilstuna105:2031:00
27Jan LindkvistMora105:3231:12
28Johan BrasarBrasar coaching107:0832:48
29Janne ErikssonMötesplats löpning107:4533:25
29Oscar KarlssonVästerås107:4533:25
31Henrik BjurmanVargnäs Ultra107:5333:33
32Niclas AnderssonDjurmo Sifferbo IF108:2334:03
33Erik AxKlubblös109:4435:24
34Stefan AnderssonKällbottens IK112:4738:27
35Mats LiljasBjörklinge113:1538:55
36Jan HermanssonMalungs IF113:1838:58
37Filip KullSollentuna114:1739:57
38Tommy GustavssonGagnefs IF116:0641:46
39Tomas ÅsenBorlänge116:3842:18
40Sven-Olof AnderssonMötesplats löpning116:4242:22
40Mikael ErikssonKlubblös116:4242:22
42Fredrik NordqvistBomgården117:1242:52
43Karl LiljasStockholm118:4944:29
44Kjell KvarfordtFredrikshofs Friidrott121:2147:01
45Jens BaekkelundLeksand121:3347:13
46Fredrik AnderssonOK Klemmingen122:4548:25
47Oskar KullanderFalun126:0451:44
47Ingvar YhrLindome126:0451:44
49Oskar SundströmLinköping126:1451:54
50Javad AghiliÖrebro AIK126:5952:39
51Hugo WallmoHjortnäs128:0653:46
52Daniel TallkvistREZTO AB132:1357:53
53Per HögbergMarnes CK133:0258:42
54Love NordkvistTällberg134:0259:42
55Henrik LindahlIdefjordens SK135:0760:47
56Patric Järleskoglok136:4162:21
57Staffan HelmerssonCantillon Brewery137:2763:07
58Emil VadénLycka runners138:2264:02
59Joel BondTällberg138:3364:13
60Gustaf HögbergABB IF141:4567:25
61Stefan PahleforsKatrineholm141:5867:38
62Leif VallinStorviks gym147:3073:10
63Ronny NordlöfFalun147:4873:28
64Christer LindNygrannens RK148:5874:38
65Anders BjörkmanIK Jarl, Rättvik151:3877:18
66Tony FahlstedtLeksand151:5877:38
67Daniel LarssonTeam Legolas154:2980:09
68Kaj VadénLycka runners159:5585:35
69Simon NordstrandKlubblös161:1186:51
Harri LuukkoSkebokvarnEj godk.
Andreas LarsonVästeråsEj start
Johan HöijOK LinnéEj start
Richard BjörlinKlubblösEj start
Thomas SwenssonKarlstadEj start
Johan DanielssonKlubblösEj start
Mattias HellbergScania IFEj start
Fredrik VinnhedKlubblösEj start
Martin LindkvistMoraEj start
Carl Jonas LindRoslagenEj start
Magnus DarkeLeksandEj start

D 10 km 10 meter 44 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lisa RisbyOK Kåre35:480:00
2Beata FalkOK Kåre36:160:28
3Emelie ErikssonStora Skedvi IK SOFF38:212:33
4Sofia NorgrenAsics Frontrunner Ludvika FFI39:093:21
5Anna HagbergFalu IK41:035:15
6Katrine Haaland LeveraasTeam Tough Race Sweden41:155:27
7Madelaine ÖrtengrenFK Studenterna41:235:35
8Magdalena OlssonÄlvdalen42:156:27
9Maja MörthGagnefs IF44:338:45
10Liga ÖsthRunacademy IF45:379:49
11Kim SemstrandIFK Nora45:479:59
12Ellen SwärdStocksund46:4510:57
13Maria JensenGärdet46:5711:09
14Hanna SeamerKlubblös47:1111:23
15Sofia AxelssonBorlänge47:2011:32
16Amanda SörlinClub Sandwich47:3411:46
17Moa AnderssonFalun47:5012:02
18Marie SandqvistBäsna48:0012:12
19Paula BefritsStockholm48:3212:44
19Hiroko KisaichiFalun48:3212:44
21Chanell Cranning HillgrenDala48:3812:50
22Elin FjellströmMalungs OK Skogsmårdarna51:4015:52
23Ellinor AnderssonGrycksbo51:4916:01
24Ulrika JuvasUpplands Väsby52:2916:41
25Merit SjökvistFriskis och Svettis, Falun53:1717:29
26Anna LassesLaknäs53:3017:42
27Ann-Charlotte KarlquistAstra Zeneca IF54:3718:49
28Inga DrozdovaLeksand55:3319:45
29Marie LundinFalun56:0920:21
30Helen JobsFalun56:3420:46
31Mia GranlundKlubblös59:1623:28
32Carina EkholmStrengbom trädgårdsdesign59:4123:53
33Moa SjögrenIK Baltichov59:5524:07
34Jenny NorstenLeksand60:1724:29
35Birgitta BroddLeksand60:4825:00
36Laila JonssonBorlänge61:5126:03
37Jeanette LindahlStrömstad löparklubb62:2626:38
38Eva LundinLaknäs64:4829:00
39Anna Maria SchönStrengbom trädgårdsdesign65:3029:42
40Agneta JansBorlänge67:1531:27
Maja GustafssonUppsalaEj start
Karin Holmats BondMillamollisEj start
Maria MarkussonStockholmEj start
Embla BondesonSollerö IFEj start

H 10 km 10 meter 41 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eskil KinnebergIFK Göteborg30:410:00
2Markus LivingFalu IK32:011:20
3Andrey LamovÄlvdalen34:333:52
4Börje HolstBorlänge LK36:015:20
5Alexander KällTumba Mälarhöjden OK37:056:24
6Daniel SandLemont AB37:156:34
7Samuel DunderSiljansnäs skid- och löparklubb37:406:59
8Karl FranklinHässelby SK37:467:05
9Henrik NavjordFriskis och Svettis IF, Borlänge38:027:21
10Mikael ÖstlundFriskis och Svettis IF, Borlänge38:137:32
11Ulf ZetterströmAxa SC38:287:47
12Johan ragnvaldssonFalun38:418:00
13Anders GranlundÅkersberga Triathlonförening38:448:03
14Anton HelgmanGärdet38:508:09
15Johan OllasIFK Lidingö41:4711:06
16Tomas SellströmInsjön41:5911:18
17Tommy JanssonJansson43:0512:24
18Peter SeamerKlubblös43:3112:50
19Andreas BlomqvistHelsingborg44:0813:27
20Olle DerasLeksand45:0714:26
21Niklas GabrielssonLindans IF45:1414:33
22Jan ElfströmMalungs IF45:1814:37
23Gustaf SörlinClub Sandwich45:4014:59
24Alexander MyrstenTeam Agnes48:1417:33
25Jonas RunefeltKlubblös49:5419:13
26Håkan StrengbomStrengbom trädgårdsdesign50:0119:20
27Per GunsarfsSundbyberg50:3419:53
28Mikael GustafssonIdefjordens SK53:0322:22
29Jonas HernwallBorgstena IF55:2024:39
30Mats FredrikssonMalung Friidrott56:4226:01
31Calle JanssonSaltsjöbaden triathlon56:5326:12
32Lars TheobaldtBonn59:2928:48
33Anders SjögrenIK Baltichov59:5529:14
34Torbjörn HamlinLeksand61:5831:17
35Elias JanssonJansson64:2133:40
Oscar ForsbergLaknäsEj godk.
Joacim SkistadÄlgkebabens vännerEj start
Ulf ErikssonÄlgkebabens vännerEj start
Erik PellasÄlgkebabens vännerEj start
Magnus FurustamAlvik running clubEj start
Kaj GenasRoden Triathlon KlubbEj start

D 5 km 5 meter 31 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kajsa PetterssonLudvika FFI19:250:00
2Liv AhlgrenHässelby SK20:230:58
3Madelene NordMalungs IF skidor20:411:16
4Tove NorgrenKvarnsveden Friidrott21:001:35
5Anna GranströmNacka Värmdö skidor21:171:52
6Carolina OlssonÄlvdalen22:403:15
7Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK22:583:33
8Kajsa SellbergIFK Mora FK23:133:48
9Vilma GranlundTeam Granforsarna24:525:27
10Majken NorgrenKvarnsveden Friidrott26:026:37
11Mirjam ScholzHamburg26:096:44
12Madeleine LindbergOrsa26:547:29
13Ingrid Gunilla GardKlubblös27:117:46
14Moa JonssonKlubblös27:578:32
15Monika MogrenKlubblös28:349:09
16Lena PerssonHemlingby LK29:159:50
17Inga-Lill SchreveliusHemlingby LK29:179:52
18Moa Jäderberglok29:5410:29
19Malin SvenssonKlubblös30:5911:34
20Ester Hellmanlok31:0611:41
21Anna DanielssonSågmyra SK31:0911:44
22Tillie YtfeldtLeksand friidrott31:2912:04
23Hanna CarlssonKlubblös31:4712:22
24Christina HolmKakstugan i Tällberg32:3913:14
25Ulla JordánKatrineholm33:3714:12
26Birgitta HallKällberget37:0317:38
27Maria-lisa GustafssonIdefjordens SK53:0633:41
Anna ErikssonTeam StisseEj start
Anna EricsonEtuna SKEj start
Anne-Sofie KahnlundSäterEj start
Nora HäggHässelby SKEj start

H 5 km 5 meter 26 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Robert FälthVasaloppsklubben Hedemora18:400:00
2Tony HolmKakstugan i Tällberg19:220:42
3Tim MagnussonMora19:300:50
4David HellbergSågmyra SK20:301:50
5Niklas SundbergFalun20:532:13
6Magnus ArehornKlubblös21:142:34
7Pelle YtfeldtLeksand friidrott21:493:09
8Johan ÅkerströmKungsängen Friidrott23:064:26
9Per SandgrenNacka Värmdö SK23:234:43
10Andreas BlidbergKlubblös25:246:44
11Larserik GlännerudTällberg25:386:58
12Karsten Thurfjell-ScholzKlubblös26:097:29
13Lars AxelssonSjöhagen26:177:37
14Per MatssonTeam B327:218:41
15Ola Jäderberglok29:5511:15
16Olle ErikssonHemlingby LK30:3711:57
17Viktor LindahlIdefjordens SK32:3413:54
18Calle AxelssonKlubblös33:0014:20
19Filip MorgrenKlubblös33:1914:39
20Jonas TallkvistKlubblös34:5516:15
21Mikael NordströmSMK Gävle37:4419:04
22Alexander MogrenGävle41:4723:07
23Lovi GustafssonIdefjordens SK53:0234:22
24Stefan HelanderBorlänge56:5138:11
Daniel PerssonTeam StisseEj start
Erik NyströmTeam StisseEj start


Skapad 2020-08-03 16:54:00 med OLA version 5.10.1